Rada programowa

>

dr Andrzej Modzelewski

dr Andrzej Modzelewski

dr Andrzej Modzelewski

E.ON Polska S.A.
Prezes Zarządu

ŻYCIORYS

Od 1 października 2018 r. Członek Zarządu innogy Polska, odpowiedzialny za nadzór nad działalnością infrastrukturalną Grupy innogy w Polsce, a także za rozwój produktów okołoenergetycznych (E+) oraz (G+), które przede wszystkim skupiają się na optymalizacji oraz automatyzacji procesów po stronie Klienta i prowadzą do poprawy ich efektywności. Od 4 lutego 2021 roku Prezes Zarządu innogy Polska.

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Przez kilka ostatnich lat zasiadał w zarządzie EDF Polska, a następnie PGE Energia Ciepła, gdzie odpowiadał m.in. za inwestycje w sektorze elektrociepłowniczym oraz sprzedaż usług okołoenergetycznych.

W latach 2003-2014 zajmował stanowiska kierownicze w strukturach krajowych i międzynarodowych RWE, będąc odpowiedzialnym za obszary takie jak: strategia i rozwój spółki, wdrażanie nowych produktów, a także za koordynację obszarów związanych z infrastrukturą sieciową oraz sprzedażą energii i gazu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej związany był z branżą konsultingową.

Jest absolwentem Uniwersytetu w Essen oraz Macquarie University w Sydney.