Rada programowa

>

dr inż. Bartosz Soroczyński

dr inż. Bartosz Soroczyński

dr inż. Bartosz Soroczyński

Polska Grupa Konsultingowa Sp. z o.o.
Prezes Zarządu

ŻYCIORYS

Bartosz Soroczyński posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie, zarządzaniu, strategii, M&A, sprzedaży, finansach, inwestycjach zagranicznych i rynkach kapitałowych.

Wieloletni Prezes Zarządu firmy doradczej Polska Grupa Konsultingowa (www.pgk.pl), wspierającej rozwój biznesu i sprzedaży oraz transformację przedsiębiorstw. Doświadczony w zakresie strukturyzacji finansowania, zarzadzania i nadzoru nad funduszami inwestycyjnymi, ekspansji międzynarodowej oraz nadzoru właścicielskiego.

Wcześniej Vice President w firmie Philips Lighting, Dyrektor Generalny Oracle w Polsce i wieloletni globalny dyrektor w firmie IBM, znakomicie łączący świat biznesu z potrzebami rynku i osiągnięciami nauki.

 

Doktor ekonomii, absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz programu Finance for Senior Executives w Harvard Business School. Laureat nagrody „Outstanding CSR Project – Responsible Business Awards”, przyznawanej przez Executive Club przedsiębiorstwom, organizacjom non profit i filantropom, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami w zakresie działalności społecznej i charytatywnej.

Członek rady programowej Europejskiego Centrum Biznesu. Honorowy członek International Facility Management Association.

Wykładowca na studiach Executive MBA w Polskiej Akademii Nauk (Instytut Nauk Ekonomicznych) w zakresie zarządzania strategicznego oraz finansów i rynków kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej.

Twórca indywidualnej szkoły rozwoju potencjału kadry zarządzającej. Prelegent i keynote speaker na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach w zakresie przywództwa, strategii i rynków kapitałowych; felietonista i autor licznych artykułów w czasopismach branżowych oraz publikacji naukowych.

Aktualnie prowadzi globalne badania dotyczące przywództwa przyszłości (podoktoranckie: „Leadership of the future”).